Jeśli potrzebujesz poćwiczyć z uczniami zadania Multiple Choice, to częstuj się darmowym zestawem – do pobrania poniżej!

A jeśli chcesz wycisnąć więcej soków z takich zadań, to:

– poproś uczniów o wypisanie słów związanych z obrazkiem

– poproś uczniów o opisanie obrazka z użyciem tych słów lub poproś o opis zdjęcia BEZ używania słów wypisanych wcześniej :)

– po wykonaniu i sprawdzeniu ćwiczenia Multiple Choice wyświetl tekst raz jeszcze na tablicy interaktywnej, ale tym razem nie pokazuj opcji ABC – niech uczniowie spróbują uzupełnić tekst bez podpowiedzi!

– wyświetl tekst raz jeszcze i użyj opcji Annotate jeśli korzystasz z ZOOM / lub opcji pisania w programie PDF i zamaż inne słowa z tekstu. Zadaniem uczniów jest odgadnięcie zasłoniętych słów :)

– poproś uczniów, żeby znaleźli kilka ciekawych zwrotów z tekstu i ułożyli z nich zdania. Następnie uczniowie zapisują te zdania na kartkach, ale usuwają dwa-trzy słowa i tłumaczą je w nawiasie na język polski. Na drugiej stronie kartki wpisują odpowiedź – tym samym uczniowie sami tworzą zadania na tłumaczenie fragmentów zdań, a Ty dostajesz kilka-kilkanaście gotowych zdań do wykorzystania z innymi grupami :)

Mam nadzieję, że spodobały CI się te pomysły :)

 

Zestaw pochodzi z naszego najnowszego materiału – Multiple Choice Str8 to E8! vol. 8